768x90

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-24.09.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-24.09.2016Selçuk İnan’ın Takım Arkadaşlarını Derbiye Hazırladı 370

Beşiktaş derbisi öncesi Galatasaray takım kaptanı Selçuk İnan, takım arkadaşlarını motive ediyor…

Sarı Kırmızılı ekibin ilk maçlar da eleştirileri üzerine toplayan oyuncusu olan Selçuk İnan, Beşiktaş maçı içerisinde takımının en büyük kozları arasında yer alacak.

Old Riekerink ile ilişkilerinin iyi olması bir yana takımı ile de iletişim kurmakta oldukça iyi bir isim olan Selçuk İnan, idmanlardan sonra sık sık arkadaşları ile konuşarak takımı Beşiktaş maçına hazırladı.

Selçuk İnan’a sorulduğunda ise derbi maçına yüzde yüz hazır olduğunu bildirdi.

Wesley Sneijder: ”O sihri bozacak takım biziz!…” 360

Sarı Kırmızılı ekibin önemli isimleri arasında yer alan Sneijder, derbi maçı öncesinde önemli bazı açıklamalar da bulundu ve iddialı cümleler ihtiva etti: ”O sihri bozacak takım biziz!…”.

Kara Kartal ile karşılaşmalarında son 3 lig maçında  2 gol atan Wesley Sneijder, takım arkadaşlarını ateşliyor. Beşiktaş’ın başarılı giden maçları kendisine sorulduğuna ise verdiği cevap oldukça iddialı oldu: ”Vodafone Arena‘da bir sihir varsa, o sihiri bozacak bir takım biziz. Benim gördüğüm bizim takım da çok sihirbaz var.”. Hollanda asıllı yıldız oyuncunun derbi maçlarında göstermiş olduğu performanslara bakacak olursak da Fenerbahçe karşısında 3 gol bulan yıldız oyuncu, Beşiktaş ve Trabzonspor karşısında 2 gol buldu. TFF Süper Kupa maçında ise Hakan Balta‘nın attığı golün asistini yapan Sneijder, bu maçta da iddialı.

Derbi İstatistikleri: Beşiktaş Daha İddialı! 343

Derbi öncesi, her iki takım adına da birçok haber yayımlanıyor. Bu sefer de istatistiksel olan bu haber de, iki takım arasında görülen çok dikkat çekici bir ayrıntı göze çarpıyor. Beşiktaş-Galatasaray maçında ilk gol atan, genellikle zafere uzanan isim oluyor…

Beşiktaş ve Galatasaray maçı öncesinde, istatistiksel bağlam da olan haberler gelmeye devam ederken, dikkat çeken bir ayrıntı da bu haberler içerisinde yer aldı. Beşiktaş-Galatasaray maçlarında ilk gol atan genellikle kazanan taraf oluyor.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş‘ın üstünlüğü ile geçerken, Galatasaray‘ın da derbi maçı kazanamıyor olması dikkatleri üzerine çekti. Her iki takım arasında geçen bu ezeli rekabetin geniş özeti ise şöyle oldu: 92 yıllık rekabette toplamda 339 kere müsabakalarına tanık olduğumuz Beşiktaş ve Galatasaray da, 120 defa sarı kırmızılı ekip, 107 defa da siyah beyazlı ekibin galibiyetleri konuştu. 112 maçın da beraberlik ile sonuçlanması göze çarpan diğer bir istatistiksel bilgi oldu.

Derbiler de olan üstünlükte uzun bir geçmiş sentezlemesi yaparsak her ne kadar Galatasaray üstün taraf olsa da, yakın geçmişler de bu durum hiç de öyle değil. Özellikle geçtiğimiz sezon itibarı ile Beşiktaş, rakibini her iki maç da da yenmeyi başaran ve bunun üstüne de Fenerbahçe‘yi de mağlup eden taraf olmuştu. Derbi canavarı olarak anılan ve böyle böyle şampiyon olan Kara Kartal, bu derbi adına da daha iddialı gözüken taraf oluyor.

 

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-24.09.2016 ile Benzer Yazılar:

Etiketler:

970x90

Son Yorumlar600x120

close


120x600

close