768x90

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-25.09.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-25.09.2016Old Riekerink’in Derbi Maçı Hatası Ve Açıklamaları 308

Old Riekerink, derbi maçı için Beşiktaş‘ı oldukça iyi analiz etti ve en iyi kadrosu ile rakibinin karşısına çıktı. Ancak planını her ne kadar iyi kursa da, teknik adamın takıma 79. dakikaya kadar müdahale etmemesi, 3 puanın 2’sini kaybetmesine neden oldu…

Hollanda asıllı teknik adamın, Beşiktaş karşısına oldukça hazırlıklı çıktığı ve takımını da iyi hazırladığı göze çarptı. Özellikle ilk 15 dakika boyunca rakip takım üzerinde mükemmel bir baskı kuran ve maçın ilk zamanlarında üstünlük yakalayarak öne geçen Galatasaray, daha sonrasında herhangi bir müdahale eksikliğinin olması nedeni ile puan kaybına kurban gitmeden edemedi.

Rakip takımın kendisine olan güvenini ve deplasman baskısını kırınca, hakimiyeti eline alan sarı kırmızılı ekip, erken buldukları gol ile de ipleri tamamen el de tutan taraf oldu.

Her ne kadar üstünlüğü sağlayan taraf sarı kırmızılı ekip olsa da ve ilk yarıdan 2-0 galibiyet ile ayrılan taraf olsa da, ilk yarıdan sonra bambaşka bir Beşiktaş izlemeye başladık ve zamanla da takımın oyundan düşmesine şahit olduk. Skorun 2-1 olmasını sağlayan gol rakip takımdan gelince daha canlı bir Beşiktaş’ı saha da görür olduk bu dakikalar da ise herkesin beklentisi Old Riekerink‘in takımına taze kan sokup canlandırmasıydı ancak teknik adam bu kritik dakikaları izleyerek geçirdi ve üstünlük kuran Beşiktaş’ın baskılarını seyretti.

Maç sonucunda 2-2 biten skora oldukça üzülen Old Riekerink ufak da bir açıklama da bulundu: ”İlk yarı iyi oynadık ve iki gol bulduk. Futbolcularım ne dediysem uydu ve yerine getirdi. Devre arasında maçın daha bitmediğini söylediğim oyuncularımdan, birbirlerine yakın oynamalarını ve oyunu tutmalarını istedim. Rakibin gole ihtiyacı vardı ve bunun için üzerimize gelecekti. Bu yarı da rakibin baskısı sonucunda skor 2-2’ye geldi. Normal de böyle bir deplasmanda alınan 1 puan iyi gibi görünüyor ancan maçın sonucundan çok, baştan sona hikayesine bakmak gerekiyor. Böyle bakınca da insan üzülüyor.”

Derbi Sorunsuz Bitti
314

5 yıldan sonra derbi yasağının kalkması ile karşı karşıya gelen Galatasaray-Beşiktaş maçı, olaysız sonuçlandı…

5 yıl aradan sonra Vodafone Arena‘da derbiye ev sahipliği yapan Beşiktaş, Galatasaraylı taraftarları da evinde ağırladı. Herhangi bir olay çıkmadan yerleşen sarı kırmızılı taraftarlar, aynı şekil de sahayı terk ettiler. Olaydan sonra taraftarları kontrol için Taksim‘e götüren güvenlik güçlerinin yaptıkları tek müdahale ise bu oldu.

Taraftarlar arasında olan dostluk görüntülerine bir de takımın yönetici kadroları da eklendi. Tribünden maçı yan yana izleyen Fikret Orman ve Dursun Özbek, dostluk görüntüleri verdi.

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-25.09.2016 ile Benzer Yazılar:

970x90

Son Yorumlar600x120

close


120x600

close