768x90

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-27.09.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-27.09.2016Old Riekerink'in Başarısı

Çıktığı 4 derbi içerisinden yalnızca 1 tanesini kaybeden, Fenerbahçe‘yi yenerek Türkiye Kupası‘nı, Beşiktaş‘ı da yenerek Süper Kupa‘yı alan Hollanda asıllı Old Riekerink, son derbi maçından da puan kapmayı başararak taktik konusunda ki başarısını kanıtladı…

Hollanda asıllı teknik direktörün derbi başarısı Galatasaray da en çok konuşulanlar arasında yerini alıyor. Teknik adamın geçen sezon, sezonun bitimine 9 hafta kala göreve idareten getirilmesi ve daha sonradan da takıma hakim olması sarı kırmızılı ekip adına son derece önemli bir karar olurken bu durumu destekleyen en büyük etmen: Riekerink‘in bugüne kadar çıkılan 4 derbi içerisinden 3 tanesinden puan kazanarak ayrılması oldu.

Hollandalı teknik adam, Beşiktaş karşısında Süper Kupa mücadelesine çıkarken, her türlü olan avantaj Beşiktaş adına gösterilse de ve uzak ara galibiyete yakın olarak görülseler de, Hollandalı isim taktiklerde ki başarısını kanıtladı ve Beşiktaş karşısında bu sefer kazanan taraf oldu. Penaltılar ile siyah beyazlı ekibi boynu bükük evlerine yollamayı başaran Old Riekerink, bu penaltılar da kupayı kaldırmıştı. İlk 4 hafta da 3 galibiyet ve 1 tane de beraberlik alarak önemli puanları haneye yazan Galatasaray, Old Riekerink yönetiminde Beşiktaş maçında da puan kazanarak, gönüller de kendisine önemli bir yer ayırttı. Her ne kadar 5. hafta maçı olan Beşiktaş-Galatasaray maçının açık ara favorisi olarak siyah beyazlı ekip gösterilse de, kazanan tarafın sarı kırmızılı renklerin olması, Hollandalı çalıştırıcıyı bir kez daha başarılı kılan etmenler arasında yer aldı.

İngiltere Devleri Bruma'nın Peşinde

Beşiktaş derbisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran isim olan ve göstermiş performans ile Türkiye sınırları dışarısında yer alan takımları da etkileyen Bruma, İngiltere devlerini ayağına kadar getirmeyi başardı: Arsenal ve Manchester United, devre arasında Galatasaray’ın kapısını çalabilir…

Beşiktaş maçında göstermiş olduğu performans ile taraftarlarından tam not alan Portekiz asıllı genç oyuncu Bruma, atmış olduğu gol ile de gönülleri fethetmişti. Bunun üzerine İngiltere Ligi‘ni ayağına kadar getirmeyi başaran Bruma, ilk olarak Manchester United‘in kendisine talip olmasını sağladı. Vatandaşının performansını çok beğendiğini dile getiren Jose Mourinho, Bruma‘yı yakın takibe alırken, daha sonradan bu isme en az United kadar güçlü olan diğer bir İngiliz devleri arasından bir isim daha eklendi. Genç oyuncu arayışlarında olan ve takımında genç oyunculara yer veren Arsen Wenger‘in çalıştırmış olduğu Arsenal da, Bruma‘nın peşinde olan takımlar arasında yer aldı. Diğer liglerden de oldukça istek olsa da, en dikkat çekici olan teklifler İngilizler’den gelecek gibi duruyor.

Galatasaray yönetiminde Bruma‘yı Şampiyonlar Ligi‘nde oynatarak değerini daha da arttırma hedefleri ilk sıra da yer alırken, İngiliz Devlerinin Ocak ayında sarı kırmızılı ekibin kapısını çalması bekleniyor.

 

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-27.09.2016 ile Benzer Yazılar:

Etiketler:

970x90

Son Yorumlar600x120

close


120x600

close