768x90

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-28.09.2016 JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-28.09.2016Levent Nazifoğlu Old Riekerink’i Savundu 416

Galatasaray yönetim kadrosunda yer alan isim Levent Nazifoğlu, Beşiktaş derbisinde Old Riekerink‘i eleştirenlere cevap olarak tenik adamı savundu…

Beşiktaş derbisi ardından Galatasaray yönetimi teknik direktör Old Riekerink‘e sahip çıktı. Maçtan sonra eleştiriler arasında en çok dillendirilen durum olan ”maça müdahale eksikliği” konusu, Old Riekerink‘in maç içerisinde yapmış olduğu hatalar arasında yer alan bir durum olurken, Galatasaray yönetimi herkesin hata yapabileceğini savunarak, teknik adama sahip çıktı.

Galatasaray‘ı başarıya götürme konusunda herhangi bir şüphesinin bulunmadığını belirten Levent Nazifoğlu ise Old Riekerink hakkında olumlu yorum yapan isimler arasında ilk sıralar da yer aldı. Levent Nazifoğlu‘nun yapmış olduğu açıklama ise tam olarak şöyle: “Biz ona güveniyoruz ve birlikte çalışmaktan son derece mutluyuz. Velev ki, Riekerink hata yaptı. Hangi hoca hata yapmıyor? Riekerink‘in hata yapma lüksü var. Bakın, bir derbi mağlubiyeti ile eleştirilen Riekerink, Galatasaray‘a kısa sürede 2 kupa birden kazandırdı. Lütfen bunu unutmayalım ve şu anda ligde namağlup şekilde yolumuza devam ediyoruz. Galatasaray da şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bu ortamda Riekerink‘i sorgulamak bana göre art niyetli bir tavır.”.

Levent Nazifoğlu GS TV’de Soruları Yanıtladı

424

Galatasaray yönetim ekibinden Levent Nazifoğlu GS TV‘ye konuk oldu ve bazı soruları yanıtladı. 

Derbi İle Konuşmaya Başlangıç

Beşiktaş maçında hem üzüldük, hem de sevindik. Beşiktaş‘ın sahasında oynamak şampiyonluk yolunda en zor maçlardan biri. Takım otobüsünde eve dönerken herkes üzgündü. 2-0’ı korumaya çalışmak bizi bambaşka bir yere götürdü. 2-0 galip gelen bir takım 5-2 mağlup oldu. Böyle şeyler olabiliyor. Beşiktaş‘ı tebrik etmek lazım. Bizim taraftara ayrı parantez açmak lazım. Orada 2100 aslan Beşiktaş taraftarını susturdu. Ben taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Tam bir derbi oldu. 2-2 bizim için züğürt tesellisi. Kimse birbiriyle konuşmadı. Riekerink ile maçla alakalı sohbet ettik. Herkes önüne bakarak tesislerden ayrıldı. Maç sonu yaptığım açıklama tamamen bilinçli bir açıklamaydı. Hocamız ve futbolcularımıza önemli yüklenmeler olacağını biliyordum. Ben tepkileri kendi üzerime çekmek istedim. Biz nerelerden geldik. Beşiktaş‘a kendi sahasını dar ettik. Bu takım bu eleştirileri hak etmiyor.”

Basın Hakkında Sert Sözler
“Basının benim hakkımda yazdıkları umurumda değil. Ama taraftarın dikkatli olması lazım. Taraftarlarımız bizi desteklemezlerse kendimizi güçsüz hissederiz. Bizi desteklesinler ki, kendimizi güçlü hissedelim. Her şey taraftar için.. Taraftarın beğenisini kazanmak için çalışıyoruz. Ne Fenerbahçe hocası için ne de Beşiktaş hocası için böyle manşetler atılıyor. Neden Riekerink‘e yapılıyor bu? Kulübede Messi vardı da biz mi değiştirmedik? Bizi ayağa kaldıracak şey Galatasaray taraftarıdır”

Serdar Aziz Eren Kadar Başarılı Olacaktır
Fatih Altaylı, Donk’un alınmasında Galatasaray ile pazarlık yapan kişidir. Serdar Aziz benim transferimdir. Serdar’ın eksikliğini hissediyoruz. Sakat olan oyuncu milli maçlarda nasıl öyle oynar. Eren ve Tolga da eleştiriliyordu. Şimdi onların başarısı konuşuluyor. Serdar Aziz de böyle olacaktır”

Başkanımızın bana verdiği bir talimat var. ‘Galatasaray için sen konuşacaksın’ diyor. Ben futbolun yüzü ve sesiyim. Bütün günümü Florya’da takımla birlikte geçiriyorum. Benim kadar hakim olan kimse yoktur.

Taffarel’in Gitmesi Muslera’yı Üzdü
Ayhan ve Orhan ile Riekerink arasında senkronizasyon sorunu var. Onu hemen çözeceğiz. Taffarel’in gitmesinden dolayı Muslera mutsuzluk yaşadı. Yeni gelen hoca ile en ufak bir problemi yok. Muslera çok iyi bir profesyonel. Böyle bir durumu sorun edeceğini de düşünmüyorum. Bunların %99’u uydurma haberlerdir. Galatasaray’ı karıştırmaya çalışıyorlar”

Sneijder’in Haddi Değil
Sneijder‘in haddine düşmüş mü 11’i yazıp hocaya vermek. Sneijder‘e de yazık. Zor duruma düşürüyorlar onu. Podolski hazır. Antalya maçında 2. yarı oynayabilecek durumda. Serdar düz koşulara başladı. Milli Takım arasından sonra herkes oynayabilecek duruma gelecek”

Seyircinin Önemi
“Seyirci varsa takım var, seyirci yoksa takım da yok. Bilet fiyatlarımız uygun olacak. 30 TL’ye kadar bilet var. Asıl bağıran seyircimiz 30 TL’lik seyircilerimiz. Beşiktaş‘ın stadında şunu hissettim, akustiği o kadar da iyi değil diyebilirim.

Hamit Altıntop İle Ayrılma Yaşanmak Üzereydi 
“Hamit’in devre arasında gitme durumu oldu. Rica ettim ve bizimle kaldı. Hamit şanssız bir olay yaşadı. O olayı da hocası ve arkadaşları arasında halletti. İnsanlara yaptıkları hatalar ile bakmamamız lazım. Hamit bizim sevdiğimiz bir arkadaşımız”

Camia Adına Transfer Sürprizi
“Bizde transfer bitmez. Sürprizlerimiz olacak. Başkanımız bizden istediği vizyon, ‘Ekim’deki kongreden sonra gelecek sezonun Şampiyonlar Ligi finali kadrosunu yapın”.

JUSTİN TV İLE GALATASARAY'DA GÜNDEM-28.09.2016 ile Benzer Yazılar:

970x90

Son Yorumlar600x120

close


120x600

close