768x90

JUSTİN TV İLE BEŞİKTAŞ'TA GÜNDEM-28.09.2016 JUSTİN TV İLE BEŞİKTAŞ'TA GÜNDEM-28.09.2016Şenol Güneş Ve Andreas Beckt’ten Maç İçin Son Açıklamalar 301

Beşiktaş‘ın bu akşam oynayacağı Şampiyonlar Ligi mücadelesi adına Şenol Güneş önemli açıklamalar da bulundu. Bu akşam Beşiktaş-Dinamo Kiev maçıJustin TV içerisinden canlı izleyebilir, takibinizi yapabilirsiniz…

Zor Bir Maç Olacak…

Andreas Beck, Dinamo Kiev maçının takım için gerçekten zor bir sınav olduğunu ve moral açısından da son derece önemli olacağını belirterek: “Şampiyonlar Ligi‘nde olduğumuz için gurur duyuyoruz. Yarın Vodafone Arena‘da ilk Şampiyonlar Ligi maçımıza çıkacağız. Onun içinde tarihi bir gün olacak. Zor bir maç olacak ama hocamız bizi çok iyi çalıştırdı ve maçta onun verdiği taktikler ile başarılı olacağız. Benfica ile oynadığımız ilk Şampiyonlar Ligi maçında bence iyi oynadık ama galip gelemedik. Şampiyonlar Ligi‘nde dış sahadan alınan 1 puanda önemlidir. Zor ve denk takımların olduğu bir gruptayız ama bu zor gruptan çıkabilmemiz için özellikle iç saha maçlarımızı kazanmamız gerekiyor” cümlelerini ihtiva etti.

Gökhan Gönül hakkında da açıklamalar yapan Beck: “Bu sezon Şampiyonlar Ligi‘nde oynuyoruz. Türkiye’nin en iyi takımda oynuyorum ve her maç oynamak imkansız. Sezonda 50-60 maç yapacağız ve tüm maçlarda oynamam zaten imkansız. Ama ben her maça ilk 11’de çıkacağım gibi hazırlanıyorum. Bunu kabul etmemiz gerekiyor ve buna göre çalışmamız gerekiyor. Ben bunu kabul ederek çok iyi bir şekilde çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

Şenol Güneş’in Hedefi: Kazanmak!

Şenol Güneş Dinamo Kiev‘in güçlü bir takım olduğunu belirterek, kazanmak istediklerini de kesinkes bir biçim de belli etti:

“Yarinki maçı kazanmak için sahaya çıkacağız. Kiev iyi bir takım . Çok iyi kontratağa çıkıyorlar. Yarmolenko gibi önemli oyuncuları da var. Milli sayısı çok olan önemli isimleri var. Türk kamuoyunda işlenmeye çalışıldığı gibi sıradan bir takım değil. Geçen sene Shakhtar‘a fark yapan bir takım. Çok daha koşmamız gereken bir maç. Atak oynadığımız kadar savunmaya da ihtiyacımız olan bir maç. Savunmada az sayıda da olsa pozisyon verebiliyorlar. Zaman zaman üst seviye takımlar arasında az pozisyon çıkabiliyor. Kendi keyif veren oyunumuzu sahaya yansıtmak ve sonuç almak istiyoruz. Tabii bunu kontrolümüzü kaybetmeden yapmamız lazım”.

Hedefler de bir üst tura çıkmak olduğunu da belirten teknik adam: “Biz bu gruptan çıkmak istiyoruz. Yetmez ama en kötü ihtimalle UEFA Avrupa Ligi‘ne kalmak istiyoruz. Ama ne olursa olsun kendi futbolumuzu oynayan bir takım olmaya çalışıyoruz. Hiçbir rakibi ayırmayacağız. Ciddi bir takımla oynayacağımızı da biliyoruz. Oyun kontrolünü kaybetmememiz gerekiyor, bunu yaparsak başarılı olacağımızı düşünüyorum. Planımız bütün maçları kazanmak. Rakiplerin durumları da önemli. Anlattım bunları, çok açık. Napoli ile oynayacağımız maçlar bizim için çok önemli olacak. Biz şu an yarınki maça odaklandık. İnşallah kazanırız.”

Takım Defansı Hakkında Açıklamalar

“Şu an için o bölgede bir değişiklik düşünmüyorum. İhtiyacımız olursa aralarında sakatlanan olursa tabii ki değişiklik yaparım. Rhodolfo hazır durumdaydı. Beck de hazır. Gökhan sezon başına göre yükseliyor, son maçta bocaladı ama. Yerine göre Caner olacak, yerine göre Gökhan olacak. Bir sorunumuz yok yani.” ifadelerini kullandı.

Taraftarlar Hakkında Yapılan Olumlu Yorumlar…

“Taraftar her maçta bize destek oldular, Galatasaray maçında da destek oldular. Ama doğaldır ki taraftar profili değişebiliyor. Ama taraftarın zaten bu ekonomik şartlarda bilet alıp maça gelmesi, forma alması bize en büyük destek. Bir olumsuzluğumuz yok. Oyunun başında oyunun soğumasına etki eden bir durum olunca, taraftar da oyuncular da soğuyor. Biraz zamana ihtiyacımız var. Taraftarın da alışması belki zaman alacak. Gerçi her zaman destek oldular. Olumsuz durumlarda da takıma desteklerini bekliyorum”.

Aboubakar ve Talisca‘nın zamana ihtiyacı var. Yeni gelmiş, son aşamada gelmiş oyuncular. Oyuncunun kendi anlayışı var, teknik direktörün anlayışı var. Aboubakar‘ın fizik gücü iyi ama henüz 90 dakika oynatamadık. Bazen 5 dakika giren oyuncu maç kurtarır, bazen 90 dakika oynar kurtarır. Hepsi Beşiktaş’ın oyuncusu. Geç gelmesi, uyum sağlaması daha farklı. Mesela Gökhan İnler bu konuda daha rahat. Yabancılık çekmedi onun için daha fazla oynattım. Sürekli her maçta çok iyi oynuyorsa devam eder. Geçen sezon başı daha ağır eleştiriler almıştık oyun ile ilgili. Oyun anlayışı ile ilgili hem uzun pas oynayacağız hem kısa pas oynayacağız. Ama Şampiyonlar Ligi kulvarda uzun paslar atıp onu koşturacak oyuncular oynayacak. Sistemler, taktikler önemlidir ama hücum ve savunma iyi yapmadıkça başarılı olamazsınız. Galatasaray maçında rakibi karşılama ve top kaybı sorunu vardı. Bunu yarın yapmamız lazım”.

JUSTİN TV İLE BEŞİKTAŞ'TA GÜNDEM-28.09.2016 ile Benzer Yazılar:

970x90

Son Yorumlar600x120

close


120x600

close